Оцiнiть будь ласка!

Шини для позашляховиків

Визначимося з головним

Багато виробників шин зараз ділять свій асортимент продукції на різні категорії, в залежності від їх застосування та виду машини. У цій ситуації вибір найбільш придатних покришок для конкретної моделі позашляховика без поради фахівця стає дуже важким, і потребуватиме чимало часу. Давайте спробуємо розібратися разом у видах позашляхових шин і в їх головних особливостях.

Однак почнемо ось із чого. Ідеальним варіантом у виборі покришок для позашляховиків стануть вироби, в яких існує певний компроміс між гарною поведінкою на асфальтовому покритті і прийнятним рівнем прохідності.

Призначення позашляхових шин

У свою чергу, стандартні параметри для «взуття» під легкові машини, на зразок комфортності та шумності, у випадку з позашляховиками відіграють другорядну роль, оскільки покришки для них експлуатуються в дещо інших умовах. Відповідно, головними тут ставляться інші пріоритети. Основне призначення шин для позашляховиків полягає в поліпшенні керованості, стабілізації гальмування і поведінки автомобіля на дорозі, а також збільшенні сили зчеплення.

У теперішній час більшість виробників розглянутої нами продукції підрозділяють покришки для позашляховиків по кліматичних та дорожніх умов, в яких вони будуть використовуватися. Наприклад, машина з високими показниками потужності і швидкості, але з невисокою прохідністю, зажадає безшумних і зручних шин переважно для асфальтових доріг. У той час як більш прохідним моделям, призначеним для поїздок по пересіченій місцевості, буде потрібно інша гума.

Класифікація шин

Шини для позашляховиків діляться на кілька типів:

 1. До першої групи відносяться дорожні покришки, які, насамперед, орієнтовані на експлуатацію в звичних умовах, тобто для поїздок в місті. Купуючи шини такого виду, необхідно звернути увагу на ті ж експлуатаційні якості, як і у «легковиків», начебто спрямованого малюнка і якісних компонентів протектора. Подібні характеристики дають гумі відмінне зчеплення в будь-яку погоду. Однак її ефективність буде знижена на бездоріжжі. (Michelin Latitude Diamaris)
 2. У другій категорії будуть знаходитися шини, призначені для вседорожников «люкс-класу». Головною відмінністю подібної продукції є те, що їм одночасно потрібен високий рівень комфортності (низька вібрація і шум) і експлуатаційних характеристик. Найчастіше протектор подібних покришок має менш агресивний малюнок і невеликі блоки, які необхідні для забезпечення комфортного і тихого руху. Природно, такі шини досить дорого коштують. (Continental Conti4 × 4SportContact)
 3. У третьому класі знаходяться безпосередньо «справжні» шини для позашляховиків. Їхнє головне завдання – забезпечити найвищі зчіпні характеристики за будь-яких погодних умовах. На ці покришки завдано нерівний і широкий малюнок протектора, а також вони мають більш міцну каркасну конструкцію. Остання призначається для опору суворим навколишніх умов, тобто бездоріжжю. (BFGoodrich MUD-Terrain T / A KM2)

Трохи про маркірованні

У цій частині статті ми поговоримо про маркірованні шин для позашляховиків, виділивши їх відмінні риси та особливості. Всього існує чотири, так скажемо, повноцінних сімейства: HP, HT, AT, MT.

 • Перше – HP або High Performance – Призначено винятково для джипів преміум-класу. Це високошвидкісні вироби, відповідні більше для твердих дорожніх покриттів. Частенько малюнок протектора у цих покришок асиметричний. Межа швидкості руху на цій «люкс-гумі» обмежений показником в 210 км / ч.
 • Представники сімейства HT (Half Terrain) Вважаються універсальним варіантом, оскільки придатні для будь-яких моделей «важких автомобілів» і дорожніх покриттів. На шинах з цієї маркуванням можна підкорювати як асфальт, так і грунт. Малюнок протектора у них класичний. Гранична швидкість, яка буде безпечна для вас і вашого транспортного засобу, знаходиться в межах 180 км / ч.
 • Шини AT також підійдуть до позашляховиків будь-якого класу. Головна їхня відмінність від HT-представників полягає в грубому малюнку протектора з нарізкою шашок і широкими канавками. Максимальна швидкість, у випадку з All Terrain, буде нижче на 20 км / ч.
 • Сімейство MT призначене для позашляховиків, які, перш за все, призначені для подорожей по бездоріжжю. Стихія цих покришок – глинисті і піщані траси, а також гірські дороги. Малюнок протектора у шин Mud Terrain – «Тракторний», із захистом від бічних проколів і порізів.

Новинки 2011-го

Давайте звернемо увагу на найцікавіші екземпляри позашляхових шин для літа та зими, так би мовити, на «хіти сезонів». Також не забудемо і про універсальні покришках.

Для зими

Осібно слід зазначити зимові шини Michelin Latitude X-Ice North 2. Їх протектор оснащений 5-а рядами блоків і 12-ма лініями шипів. Солідну кількість чіпляючих кромок добре позначається на зчепленні з дорогою і на стабільності автомобіля в поворотах.

У цих покришках французький виробник Michelin використовував спеціальну гумову суміш Flex-Ice, яка забезпечує більш високу зносостійкість.

Другими в цьому списку йдуть шини Bridgestone Blizzak Rezo GZ з асиметричним дизайном протектора. Вони забезпечують джипи відмінними динамічними характеристиками, керованістю і чітким гальмуванням.

При створенні цих шинних виробів компанія Bridgestone застосовувала гумову суміш Multicell Compound GZ c мікрочастинками, які ефективно поглинають водяну плівку і підвищують гальмівні характеристики покришок.

Ще однією новинкою є зимові шини без шипів Blizzak Revo 2 від все того ж виробника Bridgestone. Ця продукція підходить як для легкових авто, так і для позашляховиків. Однак вони більше «припадуть до двору» в умовах спортивної та агресивної манери водіння в місті. Ця серія покришок має дві моделі з різним малюнком протектора – спрямованим і симетричним.

Головна мета цієї гуми – забезпечення хорошого зчеплення транспортного засобу на дорогах у межах міста. Ламелі, які знаходяться на блоках протектора цієї покришки, перешкоджають проникненню води, а поздовжні і дренажні канавки знижують шанс виникнення такого ефекту як аквапланування.

Для літа

Дуже непоганим варіантом «літнього взуття» для вашого позашляховика стануть шини Dunlop SP QuattroMaxx. Ці покришки спеціально розроблялися для самих потужних версій джипів. При їх створенні фірма Dunlop використовувала спеціальні волокна кевлара для зміцнення бічних зон протектора. Крім того, в цю гума впроваджена технологія під назвою Double Silika, яка покликана поліпшити поведінку автомобіля на дорозі при гальмуваннях і прискореннях.

Власникам вседорожников також непогано б було звернути увагу на ContiCrossContact UHP від компанії Continental. Варто відзначити, що ці літні шини призначені для асфальту. Інженери німецького виробника потрудилися над створенням посиленою боковини покришки і розробкою спеціального протектора (так званої «котячої лапи»). Після проведення численних тестів було виявлено, що ця модель шинних виробів володіє збалансованими характеристиками і високим рівнем надійності.

Літні покришки Bridgestone Dueler H / P Sport орієнтовані на позашляховики класу «люкс». Ця гума прийшла на зміну Bridgestone Dueler H / P 680. У порівнянні з попередніми виробами в цих покришках був видозмінений малюнок протектора і поліпшений склад гумової суміші, що позитивним чином відбилося на зчепленні з дорогою. Серед мінусів цієї продукції можна відзначити довгий гальмівний шлях на мокрих поверхнях, а також незавидну тягу при їзді по бруду.

«Всесезонка»

Тут ми почнемо з Yokohama Geolandar A / TS. Це всесезонні покришки з агресивним малюнком протектора, які непогано справляються як з їздою по трасі, так і під час подорожей по бездоріжжю. Зниженню зносу гуми і рівня видаваного шуму сприяють округлені краю у блоків протектора. Також не зовсім звичайний ступінчастий малюнок підвищує прохідність шини і захищає її від пошкоджень. В цілому, це дуже добротні шини, які, щоправда, трохи страждають через свою універсальність, не маючи унікальних характеристик.

До таких же видах покришок можна зарахувати Wrangler HP All Weather від компанії Goodyear та Pirelli Scorpion Zero. Це також універсальні шини, придатні для пікапів і позашляховиків. Вони непогано пручаються акваплануванню і слухняно поводяться на мокрій / зимовій дорозі. Останні, до речі, виглядають дуже стильно й ефектно.

Кожній шині свій час року

Не забувайте, що крім представленої в статті класифікації покришок для джипів вони діляться на зимові, літні та всесезонні.

Відмінною особливістю зимових шин для позашляховиків вважається наявність спеціальних щілиноподібних дренажних канавок і отворів в протекторі. У сукупності це забезпечує автомобіль можливістю безпечної експлуатації покришок в дорожніх умовах в найхолодніше і непривітне час року. Основні вимоги до даного виду гуми полягають в максимізації бічного зчеплення, надійному утриманні важкого автомобіля на дорозі і підвищення його стійкості в критичних ситуаціях. (Dunlop Grandtrek SJ-6)

У свою чергу, літні шини для позашляховиків мають дві відмінні риси:

 • По-перше, ці покришки покликані збільшити розгінні характеристики джипа на сухому асфальті, а на бездоріжжі – забезпечити авто високою прохідністю.
 • По-друге, малюнок протектора таких шин має захищати позашляховик від аквапланування.

Якісна літня гума для позашляховиків виготовляється з жорстких каучукових з'єднань, що сприятливо позначається на зчепленні автомобіля з дорожнім покриттям. (Nokian Hakka SUV)

І на закінчення цієї частини нашого оповідання поговоримо про всесезонних виробах. Це універсальні варіанти покришок, що мають високий рівень прохідності. Головна відмінна риса позашляхових «всесезонок» – це поєднання в протекторі малюнка від зимових і від літніх шин. Крім того, в ньому (протекторі) можна помітити досить великі блоки і «грунтозацепи». Однак їх універсальність перешкоджає забезпеченню високих динамічних і зчіпних характеристик, а також наданню належного рівня комфорту при поїздках на асфальтовому покритті і бездоріжжі. (BFGoodrich Long Trail T / A Tour)

Ми допоможемо Вам з вибором!

Власник позашляховика, який нещодавно сів за кермо подібного авто, при виборі шин для своєї моделі буде вражений величезною кількістю марок, видів і типів продукції. Тут необхідна допомога досвідчених фахівців.

На нашому веб-ресурсі www.heroes.kiev.ua представлений багатий асортимент різної гуми. Досвідчені консультанти допоможуть вам з вибором і порадять найбільш підходящий варіант, не дозволивши заплутатися в характеристиках і достатку товару.


 

 1. Brighthunter коментує:

  тефтелі Овочеві

 2. Fohuginn коментує:

  Дякую, відмінний ролик!

 3. Arcaneweaver коментує:

  Оленька, спасибо за рецепт, все вийшло швидко і смачно! Дякую!

 4. Tygrawield коментує:

  Дуже, дуже смачно! Приготувала сьогодні на обід, вся сім\’я, особливо діти, була в захваті. Велике спасибі за відео!

 5. Frostrunner коментує:

  СУПЕР.ЛЮБЛЮ ДИВИТИСЯ ВАШІ ВІДЕО. СТРАВА-ОБОВ\’ЯЗКОВО СДЕЛАЮ.ВИ-ХОРОША ХОЗЯЙКА!

 6. Blackbringer коментує:

  смачненько !! всі любимо тюфтельки!

 7. Darkblade коментує:

  Дякую за рецепт! .Мені шкода ваші ручки, коли ви на тертці овочі трёте, бажаю вам незабаром купити електричну овощерезку з різними насадками. це швидко і зручно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × three =