Чим примітно рослина Вікторія регия?
5 (100%) 9 votes

Чим примітно рослина Вікторія регия?
Латаття, або латаття, яка розквітає в червні в середній смузі Росії, споглядали все. Але є у неї і «царствена сестра» – Вікторія регия, яку іменують часто цариці латаття. Як з'явилося це заголовок і чим цікаво це рослина?

Вікторія регия відноситься до групи аква квіткових рослин. У нього дуже величезна кореневище, як бульба, від якого відходять довгі корінці схожі на мотузки. На поверхні води плавають листя циклопічних для рослин розмірів – інший раз поперечник листа може бути більше 2 м. Краї листа загнуті вертикально вгору, як бортики сковорідки. До середини листа кріпиться черешок, минаючий глибоко під воду. Квітки Вікторії Регії незвичайно красиві і розміщуються на поверхні води. Коли квітка розкритий, його поперечник дорівнював 0,3 м (буває і більше). Квітка величезною латаття дуже незвичайний – змінює забарвлення подібно до хамелеона. Спочатку розцвітає квітка білосніжного кольору, через кілька годин він рожевіє, через кілька годин він маліновеет, ще пізніше стає фіолетовим. Через дві-три доби квітка занурюється у воду.

Вікторія регия занесена в Книжку рекордів Гіннесса – категорія «всього квіткова рослина на Землі». Вікторія регия повністю заслуговує найменування «гігантське рослина» – з такими-розмірами! Величезна водяна лілія захоплююча до того ж тим, що її листя може витримати вантаж вагою до 8 кг. Так що вага маленької малюка витримає просто. Лист витримає навіть маленької людини (так кг 40-50) – якщо, природно, він вірно відшукає центр мас листа. Якщо рушити від центру, лист утопнет.

Під водою у квітці зав'язується плід розміром з голову малюка. Плоди містять насіння, схожі на темний перець. Їх збирають місцеві червоношкірі, сушать, смажать, мовлять, досить гарне блюдо на смак, дечим схоже на кукурудзу. У місцевих червоношкірих Вікторію так і іменують «водяний маїс» (кукурудза).

Ареал зростання величезною латаття дуже неширокий. Батьківщиною її є басейн річки Амазонки. В особливості нерідко можна побачити Вікторію в Бразилії і Болівії, також на маленьких річках Гайани.

Слава відкриття цього чудового рослини належить Едуарду Пеппіг, німецькому натуралістові, який подорожував по тропічним заростях Бразилії в 1832 році. Але таке звучне заголовок вона отримала з вуст німецького ботаніка Ріхарда Шомбургк, коли 1 січня 1837 він знайшов цю квітку на річці в Гвіані. Квіточки з незвичайними квітами і листям божевільних розмірів вразили ботаніка. А так як дослідження проводилися від Англійського царського географічного товариства, і в експедиції було сильно багато британців, квітка одразу був охрещений – царської лататтям, або «Вікторією Регія» – «Вікторія царствена», так як Британією правила в той час цариця Вікторія.

Було складено повний опис Вікторії, придбані першими насіннячка. Коли мешканці Старенького Світла дізналися про це амазонських чарівництво, багато, особливо володарі оранжерей, захотіли розвести у себе цю красу. Не приживалося рослина ні на британській землі і воді, ні в Європі. Тільки через практично 10 років проби садівників увінчалися успіхом – в 1846 році з нових насіння вдалося отримати живучі пагони.

8 листопада 1849 вийшло знаменна подія: в Англійському ботанічному саду розцвів першого латаття Вікторія регия. Тищі людей прийшли в той деньок подивитися на чарівництво, про величезній водяної лілії навперебій писали газети. Трохи пізніше такі ж латаття з'явилися і в оранжереях інших держав.

Джерело: myhelper.com.ua


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + 13 =MAXCACHE: 0.48MB/0.00219 sec